• Atrakcje dla całej rodziny

    minigolf | tenis | bilard | szachy plenerowe | ping pong | dart | air hockey | badminton

Oferta

Udostępniamy Państwu do gry 4 korty tenisowe, w tym 2 z nawierzchnią ziemną i 2 z nawierzchnią sztuczną oraz ściankę treningową do tenisa. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych oraz piłek. Oferujemy także naukę gry w tenisa z wykwalifikowanym instruktorem. Na miejscu można skorzystać również z innych atrakcji wymienionych poniżej oraz zimnego bufetu.

Cennik
Minigolf8 zł / osoba
Tenis
kort sztuczny
kort naturalny

20 zł / godzina
30 zł / godzina
Bilard
od 7:00 do 24:00
po 24:00

20 zł / godzina
30 zł / godzina
Szachy plenerowe10 zł / godzina
Ping-pong10 zł / godzina
Dart1 zł, 2 zł, 5 zł
Air Hockey2 zł, 5 zł
Badminton10 zł / godzina
Uszkodzenie kija70 zł
Zgubienie piłeczki15 zł
Regulamin pól do minigolfa
  • Na wykładzinę wchodzimy tylko w przypadku gdy wymaga tego uderzenie.
  • Jedna grupa graczy nie może liczyć wiecej niż 4 osoby (na stanowisku).
  • Maksymalna ilość uderzeń przy każdym dołku - 6, w przypadku nietrafienia dodajemy 1 punkt karny.
  • Jeżeli piłka zatrzyma się przy bandzie można ją przesunąć o długość podstawy kija (ok. 10 cm od bandy).
  • Zakazane jest wymachiwanie kijem golfowym, odbijanie piłeczki o podłoże i chodzenie po bandach.

Minigolf

Sport uprawiany na specjalnych torach do gry, zwanych inaczej stanowiskami. Polega na umieszczeniu piłki w dołkach na końcu każdego toru, przy pomocy specjalnego kija, który jest niemal identyczny jak kij nazywany putterem, stosowany w golfie klasycznym. Celem gracza jest umieszczenie piłki w dołku przy pomocy jak najmniejszej liczby uderzeń.

Tenis

Dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896–1924. Do ich programu powrócił w 1988.

Bilard

Gra rozgrywana na pokrytym suknem stole, która polega na uderzaniu bil, czyli kul wykonanych z odpowiedniego materiału i o określonych parametrach, za pomocą kija. Istnieje wiele gier bilardowych, których zasady różnią się rozmiarami stołu, liczbą używanych bil, ich oznaczeniami (np. kolorami) itp. Zazwyczaj w grze uczestniczą dwie osoby, rozgrywające bile na przemian, zwykle wykonując ruchy do popełnienia pierwszego błędu. Najczęściej gra polega na wbijaniu bil do łuz (w snookerze łuzy zwane są kieszeniami), czyli określonych otworów w stole. Są jednak bilardy (np. karambol), w których stół nie ma łuz.

Szachy plenerowe

Plenerowa odmiana rodziny strategicznych gier planszowych rozgrywanych przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy, za pomocą zestawu bierek (pionów i figur). Popularnie, choć nieprecyzyjnie, szachami nazywa się również wspomniane bierki. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu.

Ping-pong

Tenis stołowy (znany jako ping-pong) to gra, w której uczestniczą 2 (gra pojedyncza – singel) lub 4 osoby (gra podwójna – debel, mikst), polegająca na odbijaniu piłeczki rakietką tak, by przeleciała nad siatką lub obok siatki na drugą połowę stołu. Piłeczka musi uderzyć o stół tylko raz, niedozwolone jest odbijanie piłeczki z powietrza, tak jak to ma miejsce w tenisie. Punkty przyznawane są za uderzenia, których przeciwnik nie odebrał.

Air Hockey

Potocznie, ale niepoprawnie nazywany cymbergajem. Jest to rodzaj popularnej gry zręcznościowej dla dwóch graczy. Gra przypomina nieco hokej na lodzie. Do gry używany jest specjalny stół, powierzchnia stołu jest pokryta otworami, przez które wydmuchiwane jest powietrze. Powstaje przy tym poduszka powietrzna, na której krążek ślizga się bez kontaktu z podłożem.

Dart

Rzutki, lotki (ang. Darts) to gra, a raczej różne powiązane ze sobą gry, w których celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie. Przez lata korzystano z różnych tarcz i różnych zasad. Dziś określenie „dart” kojarzone jest głównie ze standaryzowaną grą, mającą specyficzną tarczę i ustalone zasady. Dart jest zarówno profesjonalnym sportem, jak również tradycyjną lokalową rozrywką, bardzo popularną w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, krajach skandynawskich, Stanach Zjednoczonych oraz w wielu innych krajach.

Badminton

Gra polega na przebijaniu nad siatką lotki za pomocą rakietki; gra rozgrywana jest na punkty na polu o długości 13,4 m i szerokości 6,1 m. Siatka o szerokości 76 cm zawieszona jest na wysokości 1,524 m; lotka o masie od 4,74 g do 5,50 g wykonana jest z 16 piórek (naturalnych lub syntetycznych). Klasyczny mecz składa się z setów rozgrywanych do 21 punktów lub dwóch punktów przewagi. Gra kończy się w momencie gdy jeden z zawodników lub drużyn wygrywa dwa sety.

Galeria

Nasza galera przedstawia rzeczywisty stan oferowanych przez nas atrakcji. Wszelkie zmiany, czy modyfikacje dokonywane w naszej ofercie są na bieżąco aktualizowane. Dotyczy to zdjęć, jak również treści zamieszonych w naszym serwisie.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Lokalizacja

Park rekreacji Prugar zlokalizowany jest w północnej części miasta Kołobrzeg, przy ulicy Kasprowicza 13. Na przeciwko parku znajduje się Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się miedzy innymi takie ośrodki, jak Sanatorium Mesko, czy Olymp 3.